Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ha lehet bírálni Romsics Ignácot (miért ne lehetne, csak normálisan, korrektül tegyék), akkor miért ne lehetne bírálni Romsics bírálóit?
„Balázs Géza alábbi írásába több helyen is belebotlottam a közösségi médiában. A megosztói mintegy annak a bizonyítékát látták benne, hogy lehet mértéktartóan is megszólalni történészi és tudományos vitában, szemben például Hermann Róberttel. Volt aki egyenesen a finnugor elmélet tagadását olvasta ki belőle. Pedig Balázs Géza remek írása arra is rámutat, hogy nyugodtan lehet hinni a finnugor elméletben, annak a tudományos alapú elfogadása nem egyenlő a nemzetárulással. Miként a megkérdőjelezése sem egyenlő a tudománytalansággal, mucsaizmussal.
Tehát én már csak emiatt sem értek egyet a kiváló történész, az elkötelezett nemzeti gondolkodó, Hermann Róbert szidalmazásával. Mert ha lehet bírálni Romsics Ignácot (miért ne lehetne, csak normálisan, korrektül tegyék), akkor miért ne lehetne bírálni Romsics bírálóit? S miért kell az ötvenes évek stílusában támadni, szinte megsemmisíteni azt, aki bírálni meri a bírálókat, különösen azok stílusát és gyenge érvrendszerét?
Balázs Géza nem az egyik vagy a másik nyelvrokonsági elmélet mellett foglalt állást, pusztán azt mondja, a tudomány fejlődésének alapja az értelmes vita, a dogmák elvetése, a még oly biztosnak is vélt tételek megkérdőjelezése.”